Oferta edukacyjna

Kurs w Szkole Rodzenia odbywa się 1 lub 2 razy w tygodniu. Obejmuje 6 spotkań, które trwają ok. 2 godzin. Zajęcia odbywają się popołudniami o godzinie 17.00 lub 19.00 (do wyboru). W grupie uczestniczy od 5 do 7 par. Formuła spotkania jest zamknięta, dzięki temu uczestnicy kończą zajęcia w tym samym gronie w jakim je rozpoczęli. To sprzyja integracji i budowaniu swobodnej, komfortowej dla wszystkich atmosfery. Zajęcia w Szkole Rodzenia Familia nie są jedynie dla osób, które spodziewają się pierwszego dziecka. Przydadzą się również doświadczonym rodzicom, bowiem wiele kwestii wymaga przypomnienia i odświeżenia w pamięci. Trzeba podkreślić, że również zmianie ulega stan wiedzy oraz obowiązujące standardy.
Optymalny czas rozpoczęcia kursu to 21 tydzień. W drugim trymestrze ciąży mama czuje się najlepiej. Ustępują dokuczliwe objawy ciąży, pojawia się energia i chęć do działania. Z drugiej strony ciąża nie jest na tyle duża aby uniemożliwić aktywny udział w zajęciach.